Obilježen "Dan škole"

21., 22., i 23. ožujka

Proslavu  „Dana škole“ započeli smo u srijedu 21. Ožujka u Zavičajnom muzeju u Slatini. Na inicijativu ravnateljice muzeja, organizirali smo kreativnu „Glazbenu radionicu“  za učenike drugih razreda.

Radionica je započela pričom o starim instrumentima  koju  je ispričala ravnateljica muzeja, Dragica Šuvak. Nakon priče, učenike i učiteljice Osnovne škole Josipa Kozarca pozdravio je i ravnatelj naše škole, Antonio Brzica. Radionicu smo nastavili mini koncertom na kojemu su nastupili učenici naše škole: Fran Kozjak na braču i Jelena Blažević na bisernici. Učenici su na taj način prezentirali su instrumente našega kraja. Učenike su za nastup pripremile učiteljice: Martina Tepeš i Korana Perlić.

Nakon koncerta učenici su imali priliku zajedno sa svojim učiteljicama uz pomoć učiteljica i učitelja iz naše škole, izraditi neke od instrumenata, a nakon izrade, instrumente su isprobali uz pjesmu „Bumbari i pčele“  koju nam je na blok flauti uz pratnju učiteljica izvela učenica početničkog solfeggia, Ina Pavić. Za kraj radionice učenici su izveli plesnu točku kroz koju su ih vodile učiteljice: Sandra Pavić, Sara Mojzeš i Andriana Jaković.

U popodnevnim satima svečanim otkrivanjem natpisne ploče ispred škole nastavili smo proslavu  „Dana škole“, koju smo po prvi put organizirali u ožujku, mjesecu rođenja i smrti Milka Kelemena. Natpisnu ploču otkrile su učenice V. i VI. razreda tambure Antonia Leko, Ema Čapo, Mia Čalić i Viktorija Sertić. Proslavu smo nastavili u dvorani škole. Učenica Lorena Novković izvela je himnu, Lijepa naša na trubi. Nakon Lorene, kratku povijest škole pročitala nam je Mihaela Feldi.

Prigodne govore održali su ravnatelj škole, Antonio Brzica, gradonačelnik grada Slatine, Denis Ostrošić, gradonačelnica grada Orahovice, Ana Marija Petin, zamjenik župana Virovitičko-podravske županije Darko Žužak, te pročelnica županijskog ureda za prosvjetu, kulturu,sport i tehničku kulturu,  Vesna Šerepac.

Na svečanom koncertu nastupili su: Učenički zbor škole, Tamburaški orkestar, Puhački orkestar te gosti: Glazbeni odjel pri OŠ Dragutina Tadijanovića,Vukovar,Glazbena škola Jan Vlašimsky Virovitica, Glazbena škola Karlovac, Glazbena škola Weiner Leo Szigetvar, Osnovna glazbena škola Ivana Zajca Zagreb i Glazbena škola Franje Kuhača Osijek.

Poklone za „Dan škole“, razne instrumente, poklonili su Grad Orahovica i Grad Slatina a zahvalnice suradnicima i sponzorima uručio je Antonio Brzica, ravnatelj Škole.

U četvrtak 22. ožujka nastavili smo proslavu koncertom za roditelje učenika škole.

Na koncertu su nastupili solisti i Mali zbor škole.

U petak 23. ožujka proslavu „Dana škole“ završili smo kako smo i započeli. Organizirali smo još jednu „Glazbenu radionicu“ u popodnevnim satima na kojoj su ovoga puta sudjelovali učenici Osnovne škole Eugena Kumičića zajedno sa svojim učiteljicama, a u prijepodnevnim satima u PO Orahovica svečano je otkrivena natpisna ploča sa novim imenom naše škole.

Fotografije svih događanja možete pronaći u našoj fotogaleriji.

objavio: Andrea Kligl   datum: 24. 3. 2018.