"Božićna glazbaonica" u DV Zeko

🪄🎶Danas nam je naša učiteljica Andrea Kligl bila u ulozi pomoćnice Djeda Božićnjaka i u vrtiću Zeko održala je "Božićnu glazbaonicu".🪄🎶
Stigla je sa Sjevernog pola 🥶 i posjetila je skupinu "Ribe" kako bi provjerila pripremaju li se djeca za svoj božićni nastup i jesu li bili dobri ove godine.😃 Na početku su pjevali dvije autorske pjesme njihove tete Tamare Dorić, "Božićna zvona" i "Sretan Božić". Uslijedio je "Sleigh ride" uz koji su svirali na udaraljkama, a zatim su naučili pjevati pjesmu "Little drummer boy" ali hrvatsku verziju. 🛷🥁 Najuzbudljiviji dio ovog druženja bio je Božićni glazbeni kviz gdje su djeca odgovarala na zabavna pitanja o Djedu Božićnjaku i pjesmi Zvončići. 📝❓💬 Naučili su da je pjesma Zvončići prva pjesma koja je izvedena u svemiru 1965. godine. ❗❗Uslijedila je još jedna glazbena igra "Ledeni kipovi" a zatim su otpjevali Zvončiće uz pokrete.
Kao uspomenu na današnji dan, djeca su dobila za obojati sliku zvončića i note pjesme, koje mogu naučiti u glazbenoj školi. 🔔🔔 Teta Tamara dobila je zadatak popuniti pismo za Djeda Božićnjaka, a na kraju su djeca odsvirala "Jingle bells" sa plastičnim čašama u različitim ritmovima. 💌📬 Prije polaska, učiteljica Andrea pozvala ih je na Božićni koncert predškolaca koji će se održati 11. prosinca u 19 sati.🎄❤️

Fotografije možete pogledati u foto- galeriji!

objavio: Andrea Kligl   datum: 5. 12. 2023.